Ortak amaç için hep beraber

Sürdürülebilir yaşam kültürü oluşturalım

Mottomuz: Öğren, Çözüm Üret, Paylaş

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları
SKA 17 Amaçlar için Ortaklıklar rehberliğinde;

  • Etki odaklı içerikler ve projeler üretiyoruz.

  • Eğitimler ve atölyeler ile bilgimizi paylaşıyoruz.

  • Gezegenimiz Dünya için birlikte harekete geçiyoruz.

Aramıza katılmak ister misiniz?

  • Kurumsal eğitimlerimize ve atölyelerimize katılmak istiyorsunuz.

  • Sürdürülebilir yaşamı daha çok kişinin öğrenmesi için bizi desteklemek istiyorsunuz.

  • Kurumsal sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirmek istiyorsunuz.
    >> Bize ulaşın

Biz kimiz?

Aslı Dede

Sürdürülebilirlik İletişimi Danışmanı, Yayıncı, Eğitmen

İstanbul Üniversite Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi lisans, Tanıtım ve Halkla İlişkiler yüksek lisans tamamladı. ABD’de iletişim stratejisi eğitimi aldı. Türkiye’nin ilk kurumsal dijital projeleri kuruluşunda; iş, ürün ve içerik geliştirme, pazarlama iletişimi, tedarik ve operasyon yönetimi deneyimi var. Bersay İletişim Danışmanlığı, Futurekids Türkiye, Doğan Online, Borusan Elektronik, Hürriyet Internet Grubu ve Kanz Çocuk Giyim’de görev aldı. KOSGEB onaylı eğitmen olarak KOBİ’lere ve İstanbul AREL Üniversitesi öğrencilerine e-ticaret dersi verdi. 2006’da Türkiye’nin ilk organik e-ticaret sitesini, 2017’de Yeşil Çocuk ve 2021’de Sürdürülebilir Yaşam Okulu projesini kurdu. 2011’de radyo programına başladı. 2018 ÇEVKO Vakfı Yeşil Nokta Basın Ödülü aldı. Karnaval’da Yeşil Çocuk ve Sürdürülebilir Yaşam Okulu Podcast hazırlıyor. Sürdürülebilirlik için içerik üretiyor, etki odaklı sosyal sorumluluk projeleri geliştiriyor. Danışmanlık, eğitim, podcast ve online yayını hizmeti sunuyor.

Alp Saraçoğlu

Takım ve Satış Koçu, Deneyimsel Öğrenme Uzmanı, Eğitmen

Satış alanında farklı pozisyonlarda bulundu, ekipler kurdu ve yönetti. Kaşif bir ruhu olduğu için her müşteri, her proje ve her insan onun için keşfedilecek bir yer oldu. Her keşif onu yeni keşiflere taşıdı. Edindiği deneyimleri takım koçluğu ve satış koçluğu programlarına taşıyor. En büyük tutkularından biri öğrenmek ve öğretmek. Dünya literatürünü tarayarak yeni yaklaşımlar, metodlar, modelleri öğrenerek takımları dönüştüren gelişim programları tasarlıyor. Nörobilim, psikoloji, duygusal zeka, duygusal çeviklik, ileri seviye koçluk metodolojilerini kullanıyor. Aslı Dede ile birlikte Sürdürülebilirlik Zekası Gelişim Programını oluşturdu. İTÜ Mühendislik fakültesi mezunu, yüksek lisansı işletme üzerine yüksek lisansı bulunuyor. 1998 yılında başladığı profesyonel iş yaşamında farklı şirketlerde satış ve yöneticilik deneyimi var. Son olarak 3M Türkiye’de 8 yıl yöneticilik yaptı.

Banu Kanıbelli

Eğitim Psikoloğu, Müzisyen, Eğitmen

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirdi. Mimar Sinan Üniversitesi Etnomüzikoloji Bölümü’nde yüksek lisans dersleri aldı. Bilgi Üniversitesi, Felsefe ve Toplumsal Düşünce Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Viridis Graduate Institute’den ‘Ekopsikoloji’ eğitimi aldı. Özel eğitim kurumlarında eğitmenlik ve eğitim koordinatörlüğü yaptı. Bu süreçte müzik alanındaki çalışmalarını sürdürdü. Çocuklar ve büyükler için albümler yayınladı, radyo yayıncılığı yaptı, müzik temelli projeler geliştirdi. “Başka Dünya Yok” albümü (2006), gençlerle “Dünya Evim ve Yanıyorsa” (2020) kollektif single çalışması, “Şarkılara Mektuplar” açık alan inisiyatifinde olduğu tüm sürecin içinde “doğa” çoğu üretimin dili ve teması, bir araya getireni oldu. “Karşılaşmadan Kaçınmaya” ismini verdiği ve ekopsikoloji perspektifinden iklim değişikliği ile ilgili farkındalık eğitim ve etkinlik içerikleri üretiyor ve uyguluyor. Sürdürülebilir Yaşam Okulu ile birlikte doğa dostu ve dönüşüm odaklı projeler gerçekleştiriyor.

Çelebi Kalkan

Sınıf Öğretmeni , ScIentIx Ambassador, Küresel Okullar Savunucusu, Yazar

Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden 2006 yılında mezun oldu. Deneyimli, çok sevilen, vizyoner ve girişimci bir sınıf öğretmeni. Çocuklar için “Girişimcilik, STEM Eğitimleri, Sürdürülebilirlik” ile ilgili projeler geliştiriyor. Scientix Ambassador ve Küresel Okullar Savunucusu (Global Schools Advocate) olarak, gezegenimizde sürdürülebilir yaşam için çalışıyor. “Çocuklar için Masallarla STEM+A” ve “Çocuklar için Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Yetkinlik Kitabı” yazarı.

Emre Yılmaz

Karikatürist, Eğitmen

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü lisans eğitimini 2008 yılında tamamladı. Birçok gazete ve dergide karikatürleri yayımlandı. Kültür Sanat ve Edebiyat Dergilerine karikatürler çizdi. 2006 yılında Obur Mizah Dergisi kurucu editörü oldu. Obur Mizah ile karikatür sergisi ve yarışmalar düzenledi. TRT için animasyon çalışmaları yaptı. Ankara Karikatür Vakfı’nın düzenlediği Uluslararası Ankara Karikatür Festivali ekibinde yer aldı. Ulusal ve Uluslararası karma sergilere katılıyor. Türkiye ve Almanya’dan iki karikatür ödülü var. Ulusal ve Uluslararası Karikatür Yarışmalarında Jüri üyeliklerinde bulunuyor. Sürdürülebilir Yaşam Derneği’nin düzenlediği Uluslararası Sürdürülebilirlik için Dayanışma Karikatür Sergisi danışmanı. Tasarımcı Kafası Reklam Ajansı kurucusu. 2018 yılında kurduğu Karikatür Atölyesi’nin galerisini ve atölyesini yönetiyor. Sürdürülebilir Yaşam Okulu “Gezegenin Kahramanları” eğitimlerinin yaratıcıları arasında yer alıyor, görsel tasarımlarını yapıyor.

Yunus Emre Savlak

Etkinlik Tasarımcısı, Eğitmen

Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi lisans eğitimini tamamladı. Üniversite yıllarından başlayarak palyaço, oyun ağabeyi, parti organizasyonu, atölye tasarımı ve uygulamaları ile 10 yılı aşkın süredir çocuklarla çalışıyor. 2018 yılından bugüne Yeşil Çocuk Etkinlik Koordinatörü olarak çocuklar ve yetişkinler için sürdürülebilir yaşam etkinlik içerikleri tasarlıyor. Eğitimler ve atölyeler gerçekleştiriyor. Yeşil Çocuk Festivali yaratıcıları ve uygulayıcıları arasında yer alıyor. Özel uzmanlık alanı; çocuklar ve yetişkinler için “İleri Dönüşüm Atölyeleri” tasarlamak. MEB onaylı Hârezmî Eğitim Modeli Sertifikası bulunuyor. Kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde, her yaşa uygun etkinler hazırlıyor ve uyguluyor. Sürdürülebilir Yaşam Okulu “Gezegenin Kahramanları” eğitimlerinin yaratıcıları arasında yer alıyor.